تبلیغات
شرایط ازدواج موقت
شرایط ازدواج موقت
معاون فرهنگی سازمان ملی جوانان:

حدود یک چهارم جوانان رابطه نامشروع دارند!/13درصد روابط نامشروع منجر به سقط شده است
وی با ابراز نگرانی از بالارفتن سن ازدواج در دختران و پسران گفت: سن ازدواج در پسران كه 19 تا 29 سال است به بیش از 40 سال رسیده و سن ازدواج دختران كه 15 تا 29 سال است به 35 سال نزدیك شده است.

عصرایران- معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ملی جوانان كشور گفت: سن ازدواج در پسران به بیش از 40 سال و سن ازدواج دختران به 35 سال نزدیك شده است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اكبر عصارنیا عصر امروز در حاشیه جشنواره مطلع عشق در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینكه هم‌اكنون 15 میلیون جوان در آستانه ازدواج در كشور وجود دارد كه هنوز مجرد هستند، افزود: 7 میلیون نفر از این تعداد دچار ازدواج معوق شده‌اند به طوری كه سن ازدواج آنها از سن عرفی بالاتر رفته است.

وی با ابراز نگرانی از بالارفتن سن ازدواج در دختران و پسران گفت: سن ازدواج در پسران كه 19 تا 29 سال است به بیش از 40 سال رسیده و سن ازدواج دختران كه 15 تا 29 سال است به 35 سال نزدیك شده است.

وی با تاكید بر اینكه سالانه باید 15 میلیون جوان مجرد به خانه بخت برود گفت: این تعداد تنها 5/1 میلیون فقره ازدواج است كه پیش‌بینی می‌شود با این روند در 10 سال آینده به تعادل مناسب در جامعه برسیم.

وی با ارایه یك آمار نگران كننده دیگر گفت: سالانه 5/1 میلیون نفر به تعداد مجردین افزوده می‌شود، اظهار داشت: بالارفتن سن ازدواج تبعات اجتماعی خطرناك و نامطلوبی دارد.

عصارنیا اضافه كرد: متاسفانه 56 درصد جوانان ما بر اساس اظهارات خود اعلام كرده‌اند كه در طول دوران جوانی با یك دختر در ارتباط بودند كه متاسفانه از این تعداد 26 درصد منجر به رابطه نامشروع جنسی شده است.

وی اضافه كرد: جای تاسف است كه 13 درصد روابط نامشروع جنسی در بانوان منجر به حاملگی ناخواسته شده كه این افراد ناچار به سقط جنین شده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ملی جوانان كشور در ادامه گفت: در سال 84 برای نخستین بار رشد ازدواج در كشور به 2/1- درصد رسید كه از عجایب روزگار بود اما با فراهم ساختن زمینه‌ای مناسب در دولت نهم این آمار به سمت مثبت حركت كرده است.

وی اضافه كرد: هم‌اكنون یك میلیون و 696 دختر 29 تا 30 سال در كشور منتظر ازدواج هستند، گفت: متاسفانه با برخی سنت‌های غلط خانواده‌ها و خانه‌نشین شدن آنها امر ازدواج در برخی موارد به بن‌بست خورده است و باید به شیوه‌های مختلف دختران عفیف و محجبه امكان ازدواج پیدا كند.

رک:http://asriran.com/fa/pages/?cid=60498
طبقه بندی: فزهنگ غلط،
ارسال در تاریخ یکشنبه 6 دی 1388 توسط پسرک
قالب وبلاگ