تبلیغات
شرایط ازدواج موقت
شرایط ازدواج موقت
آیت الله مكارم شیرازی پیرامون ازدواج موقت می نویسند: این موضوع مخصوصاً در عصر ما كه سن ازدواج بر اثر طولانی شدن دورة تحصیلی و مسائل پیچیدة اجتماعی بالا رفته، و كمتر جوانی می‌تواند در سنین پایین یعنی در داغ ترین دوران غریزة جنسی اقدام به ازدواج كند شكل حادتری به خود گرفته است با این وضع چه باید كرد؟

آیا باید مردم را به سركوب كردن این غریزه ( همانند رهبان‌ها و راهبه‌ها ) تشویق نمود؟ یا اینكه آنها را در برابر بی بند و باری جنسی آزاد گذاشت ، و همان صحنه‌های زننده و ننگین كنونی را مجاز دانست؟ و یا اینكه راه سومی را در پیش بگیریم كه نه مشكلات ازدواج دائم را به بار آورد و نه بی بند وباری جنسی را؟ خلاصه اینكه « ازدواج دائم» نه در گذشته و نه در امروز به تنهائی جوابگوی نیازمندی‌های جنسی همه طبقات مردم نبوده و نیست ،‌و ما بر سر دو راهی قرار داریم یا باید «فحشا» را مجاز بدانیم و یا طرح ازدواج موقت را بپذیریم، معلوم نیست آنها كه با ازدواج موقت و فحشا مخالفند چه جوابی برای این سؤال فكر كرده اند؟!

طرح ازدواج موقت ، نه شرائط سنگین ازدواج دائم را دارد كه با عدم تمكن مالی با اشتغالات تحصیلی و مانند آن نسازد و نه زیانهای فجایع جنسی و فحشا را در بردارد.تفسیر نمونه ج 3 ص 341
طبقه بندی: حمایت بزرگان،
ارسال در تاریخ یکشنبه 6 دی 1388 توسط پسرک
قالب وبلاگ